Pennant Selections

9/10/21.    The Covid Safe Plans of each club must be adhered to. Masks are required indoors unless seated and eating or drinking.   

A 15 Minute break must be taken at 3:00 p.m. Wednesdays & Saturdays, even if food is not being provided.  

PLEASE NOTE  COVID MAY PLAY A HAND AND THAT THESE TEAMS ARE AS SELECTED AND MAY BE SUBJECT TO CHANGE PRIOR TO PLAY.

CHECK THE BOARD AT THE CLUB IMMEDIATELY PRIOR TO THE DAY OF PLAY.

WEDNESDAY PENNANTS – Semi Finals

Round: Semi-Final

9th. March, 2022

SIDE

Playing SEMI FINAL AT  

RED

Lincoln White

Kirton B  
Sk – John Myers Daryl Hage
Sk – Butch Stoetzer Dan van den Anker
Sk – Steve Baust Darryl Karger
Sk – Kym Rilstone Ken Holden DUTY
Manager – John Myers Umpire: John Myers

SIDE

Playing AT  

WHITE

BYE  
Sk – Andrew McDonald Lily Perin
Sk – Peter Bryant Steve Heaven
Sk – Ben Sunderland Bevin Brine  
Sk – Peter Whait Greg King
Manager – Peter Bryant Umpire –  Steve Heaven

SIDE

Playing SEMI FINAL  AT  RESERVES

GOLD

Lincoln Gold

Kirton A      Reserves
Sk – Geoff Sinclair Trevor Isaacson Duty Graeme Wohling
Sk – Bevin Brine Fred Gerschwitz Williss/Whait Di Stephens
Sk – Janette G-Carter Yvonne Kelly
Sk – Brett Williss Peter Whait BATS
Manager – Geoff Sinclair Umpire – Fred Gerschwitz

 

THURSDAY – KIRTON RED vs  Cummins Red @  Kirton 

Date: 10th. March, 2022    Prelim Final

Skipper Janette G-Carter Lily Perin Jan Hannam Sue Dupree Darryl Karger
Third Robyn Wohling Yvonne Kelly Ken McDonald Daryl Hage Di Stephens
Second Hazel Reynolds Barb Mullan Aldy Gerschwitz Marilyn Kay Sue Haines
Lead Doreen Blewit Alma Howell Deb  Strudwick Flo Davies Gay Karger

 Important Dates and Information:

Please find above team to play this week.             Practice 1 pm. Tuesday

MANAGER:   Marilyn Kay

UMPIRE:   

RINK DUTY:           KITCHEN DUTY:

ALL GAMES PROGRAMMED FOR SATURDAY, 

FINALS

SATURDAY’S Pennant Teams  

12th. March, 2022     

Division 1  

Prelim Final   [ Read teams Down Sheet]

RED         Sk – Kym Rilstone Sk – Steve Baust Sk – Tony Furina Sk – Butch Stoetzer

vs

Zoran Koncurat John Myers Peter Bryant Dan van den Anker
Lincoln White Spike Milnes Greg King Andrew McDonald Steve Heaven
at     Lily Perin Ken Holden Darryl Karger Darryl Hage
Kirton B Manager –   Andrew McDonald Umpire –   Steve Heaven

Division 2

[ Read teams Left to Right across Sheet]
GOLD Sk – Ben Sunderland Sk – Bevin Brine Sk – Bob Kemp
vs   David Sherry Fred Gerschwitz Sue Dupree
Yvonne Kelly Jim Kay Robert McDonald
at   Neville Miller Di Stephens Chris King
Manager –  Fred Gerschwitz Umpire
PURPLE
vs  
e
at  
Manager –     Umpire
DUTY RINK –  BATS –